Naše hlubotiskové lisy tisknou všechny druhy monotypů, hlubotiskových a kombinovaných technik i techniky tisku z výšky,  jako jsou například dřevořez, dřevoryt a linoryt a podobné.

Pro starší technologii tisku z kamene vyrábíme litografické lisy.

Pod lisy, od rozměrů desek 50 x 100 cm a výše, vyrábíme pevné kovové stoly s deskami z lamina na odkládání barev a papírů. Stoly mají na nohách dvě kolečka a jednu nohu výškově seřiditelnou. Stoly jsou dostatečně pevné, aby unesly váhu až 300 kg.

V případě požadavku také dodáváme k lisům i netkaný měkčený filc o síle 6 mm.

Váha našich strojů se pohybuje od 40 do 150 kg. Deska k lisu je vyrobena z kvalitního plastu hnědé barvy s názvem Polystone. Tímto materiálem jsme nahradili již nevyhovující a dříve velmi používaný pertinax. Od rozměru desky 40 x 100 cm zajišťují boční vedení desky silonové válečky. Horní válec je broušen a chromován. Tím je zamezeno jeho jakékoliv opotřebení. Průměr horního válce je 154 mm a jeho rovina běží v několika setinách mm. Vodící šrouby válce mají stoupání 1 mm, to znamená, že otočením 1x dokola zvednete, nebo snížíte výšku válce o 1 mm. Případně ještě můžete milimetr dělit na třetiny, čtvrtiny apod. Zaručuje to velmi přesné nastavení roviny válce, nebo naopak jeho určitý malý sklon a tím rozdílný tlak na krajích válce. Velkou výhodou těchto šroubů je, že malou silou vyvinete vysoký tlak. To má značný význam především pro ženy a děti, případně tělesně postižené, kteří mohou malou silou vyvinout vysoký přítlak válce. Společně s vynikajícími parametry ozubeného převodu  mohou méně fyzicky zdatní lidé točit menším volantem bez větší námahy. Na bocích lisů jsou nalepena měřítka. Je to pro jednodušší nastavení roviny a tlaku válce na desku. Na vodících šroubech jsou matice, jejichž dotažením zajistíte šrouby proti nechtěnému pootočení a tím následné změně tlaku.

Lisy o šířce válce 100 cm jsou z nové, zesílené konstrukce.

Jsme schopni vyrobit na zakázku i lisy nadstardních rozměrů dle přání zákazníka.

Litografické lisy vyrábíme pouze o rozměru desky 70 x 100 cm.

Standardní barva našich lisů je stříbrná. Za příplatek je možné nalakovat lisy barvou dle individuálního požadavku zákazníka.

30 x 80 cm 40 x 100 cm
50 x 100 cm 60 x 100 cm
70 x 100/160 cm 80 x 100/160 cm
100 x 200 cm litografický lis  70 x 100 cm

Řetězové spojení vodících šroubů.

K lisům o šířce desky 60 až 100 cm vyrábíme a montujeme řetězový převod, který pohání vodící šroub na zadní straně lisu. Dětem a menším lidem tímto odpadne problematické natahování se přes příliš širokou desku, případně obcházení lisu. Zároveň lze lis umístit téměř ke stěně  a ušetří se tím prostor v místnosti.

Motorový pohon lisů

Pro profesionální tvorbu jsme vyvinuli motorový pohon lisů. Doporučujeme to především zkušeným tiskařům, kteří tisknou velké množství grafik či jiných tiskovin denně, nebo pro grafiky s tělesným postižením, které neustálé točení kolem nejen velmi unavuje, ale i zdržuje.  Tento pohon jsme schopni namontovat na všechny typy a rozměry námi vyráběných lisů a dodatečně i na lisy staršího data výroby.

Servis a opravy starších strojů jsou běžně prováděny v naší firmě. Opravy u jiných firem, z důvodů špatných zkušeností, nedoporučujeme.

Máme také zaveden výkup starších grafických lisů vyrobených naší firmou od roku 1992 a výše. Starší modely nevykupujeme, nejsou vhodné k repasi. Repasované stroje prodáváme jednotlivě dle dohody.

Dopravu lisů řešíme se zákazníky individuálně. Máme tři možnosti - doprava vlastní, využití naší společnosti, nebo využití profesionální přepravní společnosti. U profesionálních přepravců je třeba počítat s příplatkem za speciální balení. V případě dopravy vlastní nebo naší společností není speciální balení potřeba.

Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2023